All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lipo battery pack ] match 39 Products.
Customizable Battery Pack BAKTH-503562P-1S-3 Ideal For Consumer Electronics, Medical Devices
| Packaging Details: | Standard Export Carton + Foam Protection |
|---|---|
| Delivery Time: | 10-20 Days |
| Payment Terms: | T/T |
Lithium Ion Polymer Battery Pack BAKTH-512157P-1S-3 For Portable Devices
| Packaging Details: | Standard Export Carton + Foam Protection |
|---|---|
| Delivery Time: | 10-20 Days |
| Payment Terms: | T/T |
Rechargable Lithium ion Battery Pack 120C 7.4V 6200mAh 45.88Wh
| Voltage: | 7.4V |
|---|---|
| Discharging Temp: | -20℃~45℃ |
| Charge Current: | 0.5C |
1380mAh Li Polymer Power Bank BAKTH-102060P-1S-2 Oem For Handheld Measuring Instrument
| Battery Specifications: | LP102060 / 3.7V /1380mAh |
|---|---|
| Output Connector: | Bare Wire With Molex Connector |
| Length: | 25mm |
Hot Sale Cheap Rechargeable Storage 3.7V 1200Mah 063450AR3 Li-ion Lipo Lithium Ion Polymer Battery Sales
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters, Electric Folklifts, Electric Vehicles |
|---|---|
| Max Cut-off Discharge Voltage: | 5V |
| Max Charge Voltage: | 8.4V |
LP-521423-1S-2 Li-Polymer Battery 3.7V 160mAh Rechargeable Cell for Bluetooth Headsets
| Type: | Rechargeable Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage: | 3.7V |
| Nominal Capacity: | 150mAh |
1S 2S 3S 4S 3A 20A 30A Li-ion Lithium Battery 18650 Charger PCB BMS Protection Board for Drill Motor Lipo Cell Module
| Type: | 3S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Compatible Interface: | SMBUS |
| Battery Type: | Li-ION |
2S High-Current 7.4V 5200mAh 80C Li-Po Racing Battery for RC Models & UAV Racing
| Type: | Li-ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-N18650CR-2S6P-2I |
| Configuration: | 2S1P |
BAKTH-7045145H-1S-3, 3.7V, 5300 mAh, 19.61 Wh
| Voltage: | 3.7V |
|---|---|
| Discharging Temp: | 0℃~45℃ |
| Charge Current: | 0.5C |

