All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ li polymer battery cell ] match 100 Products.
Lithium Ion Polymer Battery Pack BAKTH-835867-1S-3 For Consumer Electronics
| Type: | Customized Battery Pack |
|---|---|
| Application: | Consumer Electronics |
| Warranty: | 1 Year |
Lithium Ion Polymer Battery BAKTH-585973P-1S-3J For Power Tools
| Type: | Customized Battery Pack |
|---|---|
| Application: | Consumer Electronics |
| Warranty: | 1 Year |
Lithium Ion Polymer Battery BAKTH-NCA-103450-1S-3M60N Ideal For Medical & Consumer Electronics.
| : | |
|---|---|
| : | |
| Place of Origin | Guangdong, China |
BAKTH-7045145H-1S-3 Slim Li-Polymer Battery Pack for Portable Consumer Electronics
| Type: | Li-po Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-7045145H-1S-3 |
| Nominal Voltage: | 3.7V |
High-Capacity 3.7V 1400mAh 2P Li-ion Cell 752935 Design Battery Pack for Wearable Devices
| Type: | Li-Ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-752935-2P-2 |
| Configuration: | 2P (Two Cells In Parallel) |
2S High-Current 7.4V 5200mAh 80C Li-Po Racing Battery for RC Models & UAV Racing
| Type: | Li-ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-N18650CR-2S6P-2I |
| Configuration: | 2S1P |
High-Reliability 3S Li-ion Packs Split Port Battery Protection Circuit Board PCB for Small Electronics
| Type: | 3S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ION |
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 4.250V±0.050V Adjustable |
High Performance 8S 29.6V 15A Li-ion Battery BMS Protection Board for Power Tool E-bike
| Type: | 8S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Compatible Interface: | IIC |
| Battery Type: | Li-ION |
10S 36V 30A High Current Li-ion Battery Protection Board for E-bike Power Tool Industrial Equipment
| Type: | 10S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ION |
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 4.250V±0.050V Adjustable |
8S 29.6V 60A Li-ion Battery BMS PCB Module with OCP for Power Tool Industrial Equipment
| Type: | 8S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Compatible Interface: | I2C |
| Battery Type: | Li-ION |

