All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ li polymer battery cell ] match 100 Products.
BAKTH-015S040A-0004-01 14S 52V 40A Li-ion Battery Protection Board for E-bike Industrial Equipment
| Type: | BAKTH-015S040A-0004-01 |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ION |
| Compatible Interface: | SMBUS |
BAKTH-604374P-3S1P-3 11.1V 2000mAh Factory Wholesale Lithium Polymer Battery Pack Rechargeable Lithium Ion Batteries Pack
| Battery Size: | 604374 |
|---|---|
| Application: | Toys, Consumer Electronics, Golf Carts, Electric Vehicles |
| Weight: | About 70g |
1S 3.7V 5A 18650 Li-ion Battery Charging Protection Board Module 2MOS BMS
| Type: | 1S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Compatible Interface: | I2C |
| Battery Type: | Li-ION |
BAKTH-654060-2S-DC, 7.4V 1950mAh 14.43Wh
| Voltage: | 7.4V |
|---|---|
| Discharging Temp: | 0℃~45℃ |
| Charge Current: | 0.5C |
BAKTH-455668-1S-3M, 3.7V, 2000mAh, 7.4Wh
| Voltage: | 3.7V |
|---|---|
| Discharging Temp: | 0℃~45℃ |
| Charge Current: | 0.5C |
BAKTH-703450P-1S2P-2M, 3.7V, 2900mAh. 10.73Wh
| Voltage: | 3.7V |
|---|---|
| Discharging Temp: | 0℃~45℃ |
| Charge Current: | 0.5C |
BAKTH-7879121P-3S6P-2, 11.1V, 58.8Ah, 652.68Wh
| Voltage: | 11.1V |
|---|---|
| Discharging Temp: | -20℃~45℃ |
| Charge Current: | 1C |

