All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ li ion power battery pack ] match 349 Products.
Factory Price High Capacity BAKTH-18500-1S-2M 3.6V 1500mAh Lithium Ion Rechargeable Battery Pack
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics, Electric Bicycles/Scooters |
|---|---|
| Weight: | About 50g |
| Type: | Li-ion |
14500 Rechargeable Li-ion Rechargeable Battery 14500 800mah Lithium Ion Batteries
| Battery Size: | 14500 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles |
| Weight: | About 50g |
A-Grade Rechargeable Li Pol Battery LP-402933-1S-3 3.7V 300mAh Lithium Ion Polymer Battery Packs
| Battery Size: | LP-402933-1S-3 3.7V 300mAh, 402933 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
Best Quality 3.7v 402025 155 Mah Lithium Ion Polymer Battery Packs for Small Appliances
| Battery Size: | 402025 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
Digital Product Use Li-Pol Battery Manufacturer LP-602055-1S-2M 1S1P 3.7V 640mAh Lithium Ion Polymer Battery Pack
| Battery Size: | 602055 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
Rechargeable Lithium Battery 3.6v 6400mah Lithium Ion 18650 Battery Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Folklifts, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Fo |
| Weight: | 100g |
2054HH 18650-4S2P Customized Battery Pack - High-Density Smart Safe Li-Ion Power for Demanding Applications
| Packaging Details: | Industrial Paper Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8work days for small order |
| Payment Terms: | T/T |
7.2V 9.75Ah 70.2Wh 18650CP 2S3P Li-ion Replacement Battery Pack for Power Tools
| Type: | Li-Ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-18650CP-2S3P-3M |
| Configuration: | 2S3P |
BAKTH-18500-1S-2M 3.6V 1500mAh Li-ion Battery Cell 18500 Rechargeable for Flashlight
| Type: | Li-Ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-18500-1S-2M |
| Nominal Voltage: | 3.6V |
OEM Li-ion Battery Pack 25.2V 3500mAh 7S1P 18650 Battery Packs
| Max Discharging Current: | 3A |
|---|---|
| Capacity: | 3500mAh |
| Humidity Range: | 0~85% (non-condensing) |

