All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ li ion power battery pack ] match 349 Products.
High-Capacity 18650 Cells 3.7V 10400mAh Li-ion Battery Pack for Camping Lights
| Type: | Li-ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-18650-1S4P-R1 |
| Nominal Voltage: | 3.7V |
Wide Temperature 3.7V 11600mAh Li-ion Battery Pack BAKTH-18650-290-1S4P-2 for Industrial IoT
| Type: | Li-Ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-18650-290-1S4P-2 |
| Configuration: | 1S4P |
High Performance 14.4V 15900mAh 21700 4S3P Li-ion Battery Pack BAKTH-21700CD-53E-4S3P
| Type: | Li-Ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-21700CD-53E-4S3P |
| Configuration: | 4S3P |
2600mAh Li Ion Battery Cell 18650CP 13S3P 48V Rechargeable Lithium Ion Battery Pack For E Bike
| Battery Type: | 18650 Rechargeable Li-ion |
|---|---|
| Application: | Toys |
| Port: | Shenzhen/Hongkong |
Customized NCM Li-Ion Battery 18650 2S2P 4S2P 3S2P 5S2P Li Ion Battery Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Forklifts, Electrocar |
| Weight: | 300g, About 300g |
High Rate 7.2V 2600mAh Li-Ion 18650-2S-2J Lithium Ion Battery Pack for Flashlight Use
| Max Load Quantity(cells): | 4 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Rechargeable 10.8v 3000mah Li-ion Battery 18650 Lithium Ion Battery Pack for Consumer Electronics
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Customized Lithium Ion Battery 763448A 1s2p 3.7V 2600mAh Li-ion Batteries for Snow / Ski Boots
| Max Load Quantity(cells): | 2 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Lithium Battery for Flashlight OEM 21700 7.2V 4800mAh Li-ion Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Folklifts, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Forklift |
| Weight: | 50g |
BAK 18650 Li-Ion Batteries B18650CA 3.6V 2250mAh Rechargeable Lithium Battery for Home Appliances
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |

