All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ li ion power battery pack ] match 349 Products.
6P 18650 High-Capacity Design 3.6V 15300mAh Li-ion Battery Pack for UPS Backup
| Type: | Li-Ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-18650CQ-1S6P-PACK |
| Configuration: | 1S6P |
High-Voltage 4S 14.8V 650mAh 14430 Li-ion Battery PACK for Measurement Instruments
| Type: | Li-Ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-4S14430-PACK |
| Configuration: | 4S |
8S1P 26650 Cell Design High-Voltage 25.6V 3600mAh Li-ion Battery Pack for Industrial Sensors
| Type: | Li-Ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-FR26650-8S1P-PACK |
| Configuration: | 8S1P |
3.6V 15300mAh Custom Lithium Ion Battery Packs Lithium Battery Power Bank
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles, Electric Wheelchairs |
|---|---|
| Battery Size: | 18650 |
| Weight: | About 300g |
Customizable High-Performance Li-ion Batteries 18650 10S4P 24V 36V 48V 10Ah Lithium Battery Pack for E Bike
| Max Load Quantity(cells): | 40 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
OEM Customizable Li-Ion Battery Pack 18650 3S1P 3S2P 3S4P 3S7P 11.1V 4800mAh Lithium Batteries for Full Applications
| Max Load Quantity(cells): | 14 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 1000 Cycles |
OEM Factory Price BAKTH-16650-PACK 3.7V 1800mAh Lithium Ion Battery Pack Rechargeable Battery Pack for Power Tools
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, Digital Products / Bluetooth / Smart Watch / GPS |
|---|---|
| Weight: | About 50g |
| Type: | Li-ion |
High Capacity 18650-7S4P-2 25.2V 10.4Ah Rechargeable Lithium Battery Pack for Electric Scooter Bike
| Type: | Li-ion Rechargeable Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage: | 25.2V |
| Nominal Capacity: | 10.4Ah |
Rechargeable Small Lipo Battery 422339 3.7V 350mAh Lithium Polymer Battery Pack for Electric Appliance
| Battery Size: | 422339 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
Customized 3.7V 7.4V 11.1V 12V 24V 36V 48V Lithium Battery Pack Lion Battery DIY 18650 Lion Battery Rechargeable
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Folklifts, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Fo |
| Weight: | 600g |

