All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 332 Products.
LiFePO4 Battery 48V 30Ah Portable Energy Storage Battery for Home Power Supply
| Product Name: | LiFePO4 Battery 48V 30Ah Portable Energy Storage Battery For Home Power Supply |
|---|---|
| Type: | LiFePO4 Battery 48V 30Ah |
| Normal Voltage: | 48V |
5S 10A Protection Circuit Board Suitable for Lithium Batteries with SMBUS Interface
| Battery Type: | Lithium Ion |
|---|---|
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 3.75V±0.05V |
| Over Discharge Detection Voltage(Cell): | 2.200V±0.05V |
8S 30A Protection Circuit Board Suitable for Lithium Batteries with SMBUS Interface
| Battery Type: | Lithium Ion |
|---|---|
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 3.750V±0.05V |
| Over Discharge Detection Voltage(Cell): | 2.300V±0.05V |
4S 6A Protection Circuit Board with SMBUS Interface Suitable for Lithium Batteries
| Battery Type: | Lithium Ion |
|---|---|
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 4.250V±0.025V |
| Over Discharge Detection Voltage(Cell): | 2.400V±0.025V |
8S 15A Protection Circuit Board Suitable for Lithium Batteries with SMBUS Interface
| Battery Type: | Lithium Ion |
|---|---|
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 3.75V±0.05V |
| Over Discharge Detection Voltage(Cell): | 2.200V±0.05V |
6S 6A Protection Circuit Board Suitable for Lithium Batteries with SMBUS Interface
| Battery Type: | Lithium Ion |
|---|---|
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 3.75V±0.05V |
| Over Discharge Detection Voltage(Cell): | 2.200V±0.05V |
10S 20A Protection Circuit Board Suitable for Lithium Batteries with SMBUS Interface
| Battery Type: | Lithium Ion |
|---|---|
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 4.250V±0.05V |
| Over Discharge Detection Voltage(Cell): | 2.700V±0.05V |
7S 15A Protection Circuit Board Suitable for Lithium Batteries
| Battery Type: | Lithium Ion |
|---|---|
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 4.250V±0.025V |
| Over Discharge Detection Voltage(Cell): | 2.500V±0.05V |
Rechargeable 60v Scooter Battery 20Ah With Fast Charging Capability
| Lithium-ion Cell Type: | Lithium-ion NCM (21700) |
|---|---|
| Nominal Voltage: | 61.2V |
| Nominal Capacity: | 20Ah |
Compact 3.7V 600mAh Li-Polymer Battery Pack for Bluetooth Headsets & Fitness Trackers
| Type: | Li-po Battery |
|---|---|
| Model NO.: | LP-502648-1S-3M |
| Nominal Voltage: | 3.7V |

