All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 333 Products.
922543 3.7V Li Polymer Battery Pack 1050mAh for Electric Appliance
| Battery Size: | 922543, 922543 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
Solar System IP65 Lithium Ion Phosphate Battery Pack Waterproof 24V 150Ah LiFePO4 Battery
| Battery Cell Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Voltage: | 25.6V |
| Capacity: | 150Ah |
3.7V 290Mah Lithium Ion Polymer Power Bank Lipo Battery For Power Bank
| Type: | Li-polymer |
|---|---|
| Size: | 4.5*30.5*48.5 (mm)Max |
| Max Charge Voltage: | 4.2V |
Best Quality 3.7v 402025 155 Mah Lithium Ion Polymer Battery Packs for Small Appliances
| Battery Size: | 402025 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
A-Grade Rechargeable Li Pol Battery LP-402933-1S-3 3.7V 300mAh Lithium Ion Polymer Battery Packs
| Battery Size: | LP-402933-1S-3 3.7V 300mAh, 402933 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
Consumer Electronics Use Lipo Batteries 503759P 3.7V 1300Mah Lithium Ion Polymer Rechargeable Battery Pack
| Battery Size: | 503759 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
High Capacity Lithium Phosphate Battery BAKTH 39148095FE 35ah For Electric Bike
| Application: | Home Appliances, BOATS, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Electric Forklifts |
|---|---|
| Weight: | About 1.1kg |
| Type: | LFP |
Custom Lightweight 12V 18Ah LiFePO4 Lithium Electric Golf Cart Battery Pack
| Battery Cell Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Nominal Voltage: | 12V |
| Nominal Capacity: | 18Ah |
Wholesale Rechargeable Li-Po Batteries LP-803448-1S-2M 3.7V 1500mAh Lithium Ion Polymer Battery
| Battery Size: | LP-803448-1S-2M 3.7V 1500mAh |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
Rechargeable Custom Lithium Battery Packs 18490 3.6v 1600mah With Long Cycle Life
| Application: | Consumer Electronics, Toys, Consumer Electronics, Toys |
|---|---|
| Battery Size: | 18490 3.6v 1600mah, 18490 |
| Cycle Life: | 500 Cycles |

