All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 332 Products.
21S 100A Lithium Battery Protection Board High Current BMS for E-bike ESS Customizable
| Model Number: | BAKTH-021S100A-0019 |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ion |
| Series Supported: | 21S (customizable From 3S To 24S) |
2S 20A Lithium Battery Protection Board Smart BMS For Multiple Application
| Model Number: | BAKTH-0020200054-01 |
|---|---|
| Series Supported: | 2S |
| Continuous Discharge Current (A): | 20A |
4S 10A Smart BMS With SMBUS Interface And Adaptive Thermal Protection For Lithium Batteries
| Model Number: | BAKTH-0040150037-01 |
|---|---|
| Series Supported: | 4S |
| Continuous Discharge Current (A): | 10A |
3.7V 1850mAh Lithium Polymer Rechargeable Battery BAKTH 103450P 1S1P
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles |
|---|---|
| Weight: | About 30g |
| Type: | Li-pol |
High Efficiency Smart Lithium Battery Charger CH054D for Standard Battery Fast Charging
| Input Interface: | 2.1φx5.5φ DC Port |
|---|---|
| Output Interface: | 5PIN Blade-type Smart Battery Interface |
| Input Voltage: | 19-24VDC |
3S 8A Lithium Battery Smart Protection Board (SMBUS-Compatible) for Energy Storage Applications
| Model Number: | BAKTH-0030100039-01 |
|---|---|
| Series Supported: | 3S |
| Continuous Discharge Current (A): | 8A |
Lithium Battery Protection Board 5S 5A For Small-scale Energy Storage Systems
| Model Number: | BAKTH-0050050121-01 |
|---|---|
| Series Supported: | 5S |
| Continuous Discharge Current (A): | 5A |
5S 10A Advanced Lithium Battery Guardian With SMBUS Connectivity And Dual-Range Thermal Regulation
| Model Number: | BAKTH-0050100004-01 |
|---|---|
| Series Supported: | 5S |
| Continuous Discharge Current (A): | 10A |
3S 5A Smart Battery Protection Board (SMBUS-Compatible) for Multi-Device Applications
| Model Number: | BAKTH-0030150046-01 |
|---|---|
| Series Supported: | 3S |
| Continuous Discharge Current (A): | 5A |
Optimized For LiFePO4 Batteries 8S 10A Smart BMS With SMBus Protocol
| Model Number: | BAKTH-0080200041 -01 |
|---|---|
| Series Supported: | 8S |
| Continuous Discharge Current (A): | 10A |

