All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 333 Products.
6S 22.2V Overcharge/Short Circuit Protection lithium Battery Protection Board BMS for Li-ion Packs
| Type: | 6S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ION |
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 4.250V±0.025V Adjustable |
1S 3.7V 5A 18650 Li-ion Battery Charging Protection Board Module 2MOS BMS
| Type: | 1S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Compatible Interface: | I2C |
| Battery Type: | Li-ION |
High-Reliability 3S Li-ion Packs Split Port Battery Protection Circuit Board PCB for Small Electronics
| Type: | 3S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ION |
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 4.250V±0.050V Adjustable |
High Performance 8S 29.6V 15A Li-ion Battery BMS Protection Board for Power Tool E-bike
| Type: | 8S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Compatible Interface: | IIC |
| Battery Type: | Li-ION |
10S 36V 30A High Current Li-ion Battery Protection Board for E-bike Power Tool Industrial Equipment
| Type: | 10S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ION |
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 4.250V±0.050V Adjustable |
20S 72V 40A Li-ion Battery BMS Module Battery Charger Protection Board for EV Industrial Equipment
| Type: | 20S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ION |
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 4.250V±0.050V |
8S 29.6V 60A Li-ion Battery BMS PCB Module with OCP for Power Tool Industrial Equipment
| Type: | 8S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Compatible Interface: | I2C |
| Battery Type: | Li-ION |
BAKTH-015S040A-0004-01 14S 52V 40A Li-ion Battery Protection Board for E-bike Industrial Equipment
| Type: | BAKTH-015S040A-0004-01 |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ION |
| Compatible Interface: | SMBUS |
LP-922543-1S-3M30 3.7V 1050mAh Li-Po Battery for Bluetooth GPS Devices
| Packaging Details: | 1PCS/Individual; 320pcs/MPQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 25-45days |
| Payment Terms: | Western Union,T/T,MoneyGram |
Factory Made Recharge 7.4 Volt Battery 02820126 1450mAh Lithium Battery Manufacturing Line 10.73Wh Rechargeable Lipo Battery
| Features: | With PCM |
|---|---|
| Battery Size: | 474948-2S-2J 7.4V 1450mAh |
| Battery Type: | Solid State |

