All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 332 Products.
OEM Customization 5S 18V Li-ion BMS Protection Board for Industrial Equipment
| Type: | 5S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ION |
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 3.750V±0.025V |
7S 24V BAKTH-010S020A-0135-01 Li-ion BMS Protection Board for E-Bike Power Tool
| Type: | 7S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ION |
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 4.250V±0.025V |
4S 14.8V 10A SMB Intelligent Li-ion BMS Protection Board for Smart Device Power Tool
| Type: | 4-series SMB Intelligent Battery Protection Board |
|---|---|
| Compatible Interface: | SMBUS |
| Battery Type: | Li-ION |
BAKTH-013S060A-0026-01 13S 48V 60A High Power Li-ion BMS Protection Board for E-bike Industrial Equipment
| Type: | 13S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ION |
| Compatible Interface: | RS485 |
4S 10A Smart BMS With SMBUS Interface For Lithium Batteries
| Delivery Time: | 15~18days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000PCS/Month |
Customized PCB 8S 10A 8-Series SMB Intelligent Battery Protection Board
| Delivery Time: | 15~18days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000PCS/Month |
Rechargeable Lifep04 Lithium Battery 3.2v 50ah 150ah 12V Lifep04 100ah Battery
| Features: | Environmental Safety Long Life |
|---|---|
| Type: | Li-Ion |
| Components: | 3.2v 50ah |
3.2V 50ah 60ah 80ah 86ah 100ah 150AH Lifepo4 Deep Cycle Battery Lifepo4 Lithium Battery 200ah
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Type: | Li-Ion |
| Components: | 3.2v 150ah |
12v 24v Deep Cycle Battery 100ah 200ah 240ah Lifepo4 Battery
| Application: | Home Appliances, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems |
|---|---|
| Weight: | 13.5kg |
| Type: | Li-Ion |

