All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 331 Products.
Factory Wholesale 12.8V 36Ah LiFePo4 Lithium Iron Phosphate Battery Pack for Detector
| Battery Size: | 26500 |
|---|---|
| Application: | Golf Carts, SUBMARINES |
| Weight: | 4320g |
High Discharge Rate Lipo 3.7V 560mAh LP-443440 0.2C Lithium Ion Polymer Battery Pack for Consumer Electronics
| Battery Size: | 443440 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
Digital Product Lithium Lipo Batteries LP-523450-1S-3 3.7v 950mAh Li-ion Polymer Battery Pack
| Battery Size: | LP-523450-1S-3 3.7v 950mAh |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
Best Gsp Lipol Battery LP-523450-1S-3 3.7V 950mAh Lithium Ion Polymer Batteries for Consumer Electronics
| Battery Size: | 523450P 3.7V 950mAh |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
60V 30Ah LiFePO4 Lithium Battery Pack Electrical Batteries For Sightseeing Vehicles
| Cell Type: | LiFePO |
|---|---|
| Nominal Voltage: | 60.8V |
| Nominal Capacit: | 30Ah |
Rechargeable Lipo Battery 402025 3.7V 155mAh Lithium Polymer Batteries for Consumer Electronics
| Battery Size: | 402025 3.7V 155mAh |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
48V 150Ah Lifepo4 Battery Pack Advanced BT Monitor High Power Connect
| Lithium-ion Cell Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Nominal Voltage: | 48V |
| Nominal Capacity: | 150Ah |
Custom Power Pack 7.2V 2250mAh18650 Li ion Rechargeable Battery with 2S-3J Configuration
| Nominal Voltage: | 7.4V |
|---|---|
| Nominal Capacity: | 2250mAh |
| Charge Voltage: | 4.20±0.05V |
Digital Product Use Li-Pol Battery Manufacturer LP-602055-1S-2M 1S1P 3.7V 640mAh Lithium Ion Polymer Battery Pack
| Battery Size: | 602055 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
402025 3.7v Li Polymer Battery Pack 155mAh For Wearable Device
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Forklifts |
|---|---|
| Weight: | 9g |
| Size: | About 4.3*20.5*26(mm) |

