All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 331 Products.
LiFePo4 Battery Pack 12V Deep Cycle Battery 120Ah e Bike Lithium ion Battery Pack
| Product Name: | Lithium Battery Rechargeable Lithium Ion Battery 12V 120Ah For Energy Storage |
|---|---|
| Anode Material: | Lithium Ion |
| Internal Resistance: | ≤180mΩ |
423450 Lithium Ion Battery Pack 3.7V 800mAh For Electronic Device
| Battery Type: | Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Charge Cycles: | 300 Times |
| Dimensions: | Approx 5.2*34.8*53.8mm |
11.1V 8.8Ah 97.7Wh Rechargeable Lithium Battery Pack Custom Lithium Ion Battery Packs
| Standard Charge Current: | 0.5C |
|---|---|
| Battery Cell: | 3S4P |
| Chargeable: | Yes |
1S1P 3.7V Lithium Ion Battery Pack 1100mAh 103450AR For Energy Storage Solutions
| Working Temperature: | 0℃ ~45℃ |
|---|---|
| Package: | Carton/box |
| Certifications: | IEC62133 |
Electronic Devices Use 423048A2-Pack 3.7v 650mah Real Capacity Lithium Ion Battery Pack
| Battery Size: | 423048A2-Pack 3.7v 650mah |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State, Li-ion Battery Pack |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
1200mAh Lithium Ion Battery Pack 523450A NP60 For Camera Marketing
| Discharging Temp: | -20-45℃ |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM Accpeted |
| Warranty: | 1 Year |
Rechargeable Li Ion Battery Cell 18650 10S4P 36V 13.4Ah Lithium Ion Battery Pack for E-bike/scooter
| Features: | Environmental Safety Long Life |
|---|---|
| Battery Size: | 18650 |
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Folklifts, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Fo |
Customized 763448A-1S2P-2M 3.7V 2600mAh Rechargeable Lithium Ion Battery Pack for Snow / Ski Boots
| Max Load Quantity(cells): | 2 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Long Lasting Lithium Ion Battery Pack 3.6V 5800mAh 18650CL For Heavy Duty Applications
| Capacity: | 5800mAh |
|---|---|
| Max Discharging Current: | 1C |
| Voltage: | 3.6V |
18650 Lithium Ion Power Bank Rechargeable Lithium Ion Battery Pack 7.2V 6.2Ah
| Battery Type: | Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Charge Cycles: | 300 Times+ |
| Connector Type: | Molex 87439-3P |

