All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 331 Products.
3.7V 2000mAh 7.4Wh 654460P Lithium Ion Polyme Battery Pack for Portable Devices
| Type: | Li-Ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-654460P-1S-3J |
| Nominal Voltage: | 3.7V |
3.7V 2500mAh Li Poly Rechargeable Battery Pack Li Ion Polymer Battery Pack
| Battery Type: | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Charge Cycles: | 300 Times |
| Dimensions: | Approx 6.5*51*71mm |
3.7V 2400mAh Flat Rechargeable Lithium Polymer Battery For Portable Devices
| Voltage: | 3.7V |
|---|---|
| Max Discharging Current: | 2A |
| Type: | Li-pol Battery |
60V 100Ah LiFePo4 Battery Pack
| Battery Type: | LiFePo4 Battery Pack |
|---|---|
| Cycle Life: | 3000+ Times |
| Voltage: | 60V |
60V 200Ah LiFePo4 Battery Pack
| Battery Type: | LiFePo4 Battery Pack |
|---|---|
| Cycle Life: | 3000+ Times |
| Voltage: | 60V |
2054HH 18650-4S2P Customized Battery Pack - High-Density Smart Safe Li-Ion Power for Demanding Applications
| Packaging Details: | Industrial Paper Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8work days for small order |
| Payment Terms: | T/T |
Customized Lithium Ion Polymer Battery Pack 502648P 3.7V 600mAh 2.22Wh For Electronic Products
| Battery Size: | 502648P 3.7V 600mAh |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles, 300 Times |
2S 7.4V 8.4V Li-ion BMS Lithium Battery Protection Board PCB for DIY 18650 Battery Pack
| Type: | 2S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Compatible Interface: | I2C |
| Battery Type: | Li-ION |
18650CA 18500 Rechargeable Li Ion Battery 2250mah 3.6v Customized
| Battery Type: | Lithium Ion |
|---|---|
| Type: | Li-Ion |
| Size: | 65.0*18.4 (mm) Max |
Original BAK N21700CG 5000mAh 2C Rechargeable Li-ion Battery Cell High Capacity 3.6V 21700 Lithium Iron Batteries for Flashlight
| Battery Type: | Lithium Ion |
|---|---|
| Type: | Li-Ion |
| Standard Charge Current: | 0.2C |

