All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 331 Products.
14.4V 2600mAh Replacement Shark RVBAT850 Battery for Vacuum Cleaner
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Forklifts, Robot Vacuu |
|---|---|
| Weight: | Approx 220g, About 210g |
| Capacity: | 2600mAh |
Digital Devices Use Lithium Polymer Battery 303562P-1S-3J 3.7V 650mAh Li-pol Lithium Ion Batteries
| Battery Size: | 303562P-1S-3J |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
3.7V 1500mAh LiPo Battery Pack with PCM LP-803448-1S-2M
| Packaging Details: | 1 Piece/Individual; 240pcs/Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 25-45 days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union,MoneyGram |
25.6V 200Ah LiFePO4 Battery 5120Wh Home Energy Storage
| Packaging Details: | 1pc/individual |
|---|---|
| Delivery Time: | 45~60days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union,MoneyGram |
3.6V 2200mAh Rechargeable Li-ion Battery Long-Lasting Lithium Battery Pack
| Capacity: | 2200mAh |
|---|---|
| Internal Impedance: | ≤280mΩ |
| Max. Discharge Current: | 1.8A |
64V/72V 100Ah Large Capacity Lithium Iron Phosphate Power Battery for Three-Wheel and Four-Wheel Vehicles
| Application: | Electric Bicycles/Scooters |
|---|---|
| Weight: | 65KG |
| Anode Material: | LCO |
Rechargeable Custom 18650 Battery Pack 7.2V 2200mAh High Performance
| Battery Type: | Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Charge Cycles: | 300 Times |
| Dimensions: | Approx 19.5*37.5*71mm |
12.8V Li Ion Rechargeable Battery 4S20P 120Ah Energy Storage Battery Pack For Scooters
| Battery Type: | Lithium Ion |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ion Battery Pack |
| Normal Voltage: | 12.8V |
Eco Friendly Customized Battery Pack BAKTH 18650CP 13S3P 48V 10Ah For E Bike
| Max Load Quantity(cells): | 39 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 2000 Cycles, About 800 Times |
Office Electronic Equipment Use Rechargeable Lipol Battery Cell LP-523450-1S-3 3.7V 950Mah Lithium Polymer Battery
| Battery Size: | 3.7V 950Mah |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State, 3.7v Lithium Ion Battery |
| Cycle Life: | 300 Cycles |

