All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 331 Products.
Removable 18650 Battery Pack - IEC/UN Certified, Gold Contact Power with Panasonic Cells Fast Swap
| Packaging Details: | Industrial Paper Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8work days |
| Payment Terms: | T/T |
BAKTH-564261-1S1P Thin 3.7V 1650mAh Lithium Polymer Battery for IoT Devices Portable Electronics
| Type: | Li-Ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-564261-1S1P |
| Nominal Voltage: | 3.7V |
4S60A Bms Li Ion Battery 5S 6S 7S 60A 100A 150A 200A For E Bike
| Type: | Smart Electronics Pcba |
|---|---|
| Supplier Type: | BMS/PCM For Battery Pack |
| Copper Thickness: | 1 Oz |
High Performance Customized Battery Pack OEM -20°C To 60°C Variable Battery Cell Belts
| Cell Type: | Li-ion Battery Cells |
|---|---|
| Shape: | Rectangular |
| Nominal Voltage: | 7.4V |
Portable Custom Battery Bank BAKTH Custom Battery Pack 18650 1S2P For Consumer Electronics
| Type: | Customized Battery Pack |
|---|---|
| Application: | Consumer Electronics |
| Warranty: | 1 Year |
3.6V 2200Mah 2300Mah 2150Mah 18650 Lithium Ion Rechargeable Battery Lithium Ion Power Battery
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
BAK 18650 Li-Ion Batteries B18650CA 3.6V 2250mAh Rechargeable Lithium Battery for Home Appliances
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
NCM B18650CA Li Ion Cylindrical Rechargeable Battery 3.6V 2250mAh For Toy Car
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Lithium Lipo Batteries LP-922543-1S-3M30 3.7V 1050mAh Li-ion Polymer Battery Pack
| Type: | Li-Ion |
|---|---|
| Max Charge Voltage: | 4.2V |
| Discharge Cut Off Voltage: | 2.75V |
Customized Deep Cycle Battery 12.8V 120Ah 32700 LiFePO4 Energy Storage Lithium Ion Battery
| Application: | Home Appliances, Electric Bicycles/Scooters, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Forklifts |
|---|---|
| Weight: | About 14kg |
| Anode Material: | LFP |

