All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 331 Products.
3.7V 800mAh LP-573442-1S1P-3 Rechargeable Lithium Polymer Batteries Pack for LED Lights Lithium Ion Batteries
| Battery Size: | 573442 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters |
| Weight: | About 10g |
Consumer Electronics Use Lipo Batteries 3.7V 300mAh 402933 Lithium Polymer Battery Pack
| Battery Size: | 402933 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
Rechargeable High Capacity Battery Lipo 3.7v Small Lithium Polymer Battery Pack 560mAh
| Type: | Li-Ion |
|---|---|
| Size: | About 4.7*34.5*41(mm) |
| Max Charge Voltage: | 4.2V |
9.6V 2600mAh Li-ion Replacement Battery Compatible with Robot Vacuum Cleaners
| Features: | Long Cycle Life |
|---|---|
| Application: | Toys, Home Appliances, Vacuum Cleaner |
| Weight: | 300g, Approx 300g |
OEM Factory Supply LP-521423-1S-2 Battery 3.7Volt Lithium Pol Battery 140mAh Rechargeable Lithium Ion Batteries
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, Electric Vehicles |
|---|---|
| Weight: | About 10g |
| Type: | Li-pol |
Wholesale 383560 4S1P Li-pol Batteries 14.8v 800mah Rechargeable Li-ion Lithium Polymer Battery Pack for Electric Toy
| Battery Size: | 383560 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters |
| Weight: | About 80g |
Factory Hot Sales Battery BAKTH-753450P2-1S-3J 1610mah 3.7v Rechargeable Li-pol Lithium Ion Batteries
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles |
|---|---|
| Weight: | About 25g |
| Type: | Li-pol |
Power Tool Batteries BAKTH-523450PV-1S1P 3.7V 950mAh Real Capacity Lithium Polymer Battery Pack
| Battery Size: | 523450 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles, >300 Cycles |
Rechargeable LiFePO4 Lithium Ion Solar Battery Bank 100Ah For Solar Storage System
| Lithium Cell Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Nominal Voltage: | 12.8V |
| Nominal Capacity: | 100Ah |
OEM 18650 7.2V 6.2ah Li-ion Rechargeable 18650 Lithium Battery for Flashlight
| Type: | Li-Ion |
|---|---|
| Size: | 75*21*68(mm) |
| Max Charge Voltage: | 8.4V |

