All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 331 Products.
14.8V 2800mah BAKTH-1528 Lithium Ion Rechargeable Battery Pack Fit for Sweeper Vacuum Cleaner Robot Electric Bicycles
| Application: | Other |
|---|---|
| Capacity: | 2800mAh |
| Warranty: | 12 Months, 3months-1year |
High Discharge Rate Lipo 3.7V 560mAh LP-443440-1S-3 Lithium Ion Polymer Battery Pack for Consumer Electronics
| Packaging Details: | 400PCS/CTN |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100K PCS |
High Power Large Capacity BAKTH-18650-4S6P-2DC 14.4V 10.4Ah Rechargeable Lithium Battery Pack for Electric Scooters
| Max Load Quantity(cells): | 24 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Low Self-discharge 24V LiFePO4 Battery Portable Storage of Lithium ion Battery 200Ah
| Product Name: | Low Self-discharge 24V LiFePO4 Battery Portable Storage Of Lithium Ion Battery 200Ah |
|---|---|
| Type: | 25.6V LiFePO4 Battery |
| Normal Voltage: | 25.6V |
Chargeable Lithium Battery Pack 3.7V 1800mAh NP120 Hgih Density And Safe Qualtiy
| Chemical Composition: | Lithium-ion |
|---|---|
| Chargeable: | Yes |
| Housing Case: | ABS Plastic Optional |
10.8V Customized Battery Pack 5300mAh 21700 3S1P For Custom Smart Electronics
| Battery Type: | Lithium Ion (Li Ion) |
|---|---|
| Model: | 21700 3S1P |
| Nominal Voltage: | 10.8V |
Lithium Battery for Flashlight OEM 21700 7.2V 4800mAh Li-ion Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Folklifts, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Forklift |
| Weight: | 50g |
Rechargeable Small Lipo Battery 422339 3.7V 350mAh Lithium Polymer Battery Pack for Electric Appliance
| Battery Size: | 422339 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
18650 Lifepo4 Battery Ebike 10S4P 36V 48V 72V 10Ah Lithium Hoverboard Battery Pack
| Max Load Quantity(cells): | 40 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Golf Cart Lipo4 Battery Rechargeable 3.2V 277Ah LiFePo4 Battery Lithium Ion Batteries for Marine
| Battery Size: | 71173200 3.2V 277Ah |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 2000 Cycles |

