All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 358 Products.
4S 10A Smart BMS With SMBUS Interface For Lithium Batteries
| Delivery Time: | 15~18days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000PCS/Month |
Customized PCB 8S 10A 8-Series SMB Intelligent Battery Protection Board
| Delivery Time: | 15~18days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000PCS/Month |
Rechargeable Lifep04 Lithium Battery 3.2v 50ah 150ah 12V Lifep04 100ah Battery
| Features: | Environmental Safety Long Life |
|---|---|
| Type: | Li-Ion |
| Components: | 3.2v 50ah |
3.2V 50ah 60ah 80ah 86ah 100ah 150AH Lifepo4 Deep Cycle Battery Lifepo4 Lithium Battery 200ah
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Type: | Li-Ion |
| Components: | 3.2v 150ah |
12v 24v Deep Cycle Battery 100ah 200ah 240ah Lifepo4 Battery
| Application: | Home Appliances, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems |
|---|---|
| Weight: | 13.5kg |
| Type: | Li-Ion |
8S 60A Protection Circuit Board
| Battery Type: | Lithium Ion |
|---|---|
| Over Charge Detection Voltage(Cell): | 3.65V±0.05V |
| Over Discharge Detection Voltage(Cell): | 2.50V±0.05V |
4S 15A Smart Lithium Battery Protection Board With SMBUS Communication And Adjustable Temperature Control
| Model Number: | BAKTH-0040150008-01 |
|---|---|
| Series Supported: | 4S |
| Continuous Discharge Current (A): | 15A |
Round High-Capacity 32700 3.2V 6000mAh LiFePO4 Cell for Industrial Equipment
| Type: | Lithium Ion Phosphate Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage: | 3.2V |
| Nominal Capacity: | 6000mAh |
2S 20A Protection Board Smart BMS
| Compatible Interface: | SMBUS/IIC |
|---|---|
| Over Charge Detection Voltage: | 4.100V±0.050V (Adjustable) |
| Over Discharge Detection Voltage: | 3.100V±0.050V (Adjustable) |
10S 30A Smart BMS With Adjustable Temperature Protection For Multi-Device Compatibility
| Model Number: | BAKTH-0100400032-01 |
|---|---|
| Series Supported: | 10S |
| Continuous Discharge Current (A): | 30A |

