All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 331 Products.
Factory Price High Capacity BAKTH-18500-1S-2M 3.6V 1500mAh Lithium Ion Rechargeable Battery Pack
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics, Electric Bicycles/Scooters |
|---|---|
| Weight: | About 50g |
| Type: | Li-ion |
Factory Wholesale High Quality 7.4v 650mah Rechargeable Lithium Battery Pack
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics, Electric Bicycles/Scooters |
|---|---|
| Weight: | 11g, About 70g |
| Max Charge Voltage: | 8.4V |
3.7V 1800mAh 103450AR2 Lithium Ion Battery for Electronics
| Packaging Details: | 1 Piece/Individual; 176pcs/Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 25-45 days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union,MoneyGram |
Multipurpose 103450AR2-1S-3M 3.7V 1800mAh Rechargeable Flat Lithium Battery Packs for Fishing Apparatus
| Battery Size: | 103450AR2-1S-3M 3.7V 1800mAh |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Oem 21.6V 5.2Ah Lithium Ion 6S2P 10S2P 36V 4.4Ah Battery Pack
| Type: | Li-Ion |
|---|---|
| Size: | 115*73*39(mm) |
| Max Charge Voltage: | 25.2V |
High Capacity 18650-7S4P-2 25.2V 10.4Ah Rechargeable Lithium Battery Pack for Electric Scooter Bike
| Type: | Li-ion Rechargeable Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage: | 25.2V |
| Nominal Capacity: | 10.4Ah |
Factory Price Smart Charger Power 103450 Li-ion Prismatic Battery Pack 3.7v 1800mah
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Folklifts, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Fo |
|---|---|
| Weight: | 50g, About 50g |
| Type: | Li-Ion |
Snow / Ski Boots Use Li-ion Battery BAKTH-523450A-1S2P-2M 3.7v 2200mah Rechargeable Li Pol Batteries
| Battery Size: | 523450A-1S2P-2M 3.7v 2200mah |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
BAKTH Rechargeable Battery Pack 654460P-1S-3J 3.7V 2000mAh Lithium Polymer Battery for Electronic Appliance
| Battery Size: | 654460 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics |
| Weight: | About 25g |
OEM Factory Supply 6548135 Battery 3.7 Volt Lithium Pol Battery 10Ah Rechargeable Battery Pack
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics, Golf Carts |
|---|---|
| Weight: | About 100g |
| Battery Type: | Li-pol |

