All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 331 Products.
Quality Choice Portable Battery Pack 3.7V 1000mAh 950mAh Rechargeable Lithium Ion Battery Pack
| Type: | Li-pol |
|---|---|
| Size: | About 5.6*37.5*50 (mm) |
| Max Charge Voltage: | 4.2V |
Boat/Wheelchairs/Cart Use LiFePO4 32700-4S2P 12.8V 12Ah 12v Lithium Battery Pack
| Max Load Quantity(cells): | 8 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State, LiFePO4 Battery Pack |
| Cycle Life: | 2000 Cycles, 2000 Cycles |
12.8V-13.6V 200Ah Lifepo4 Battery Pack Rechargeable Portable For Industrial Markets
| Battery Type: | LiFePo4 Battery Pack |
|---|---|
| Cycle Life: | 2000+ Times |
| Voltage: | 12.8V |
Power Reliability 18650-2S2P Li-ion Battery Pack standard Rechargeable 18650 Battery
| Packaging Details: | Industrial Paper Box |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8work days |
| Payment Terms: | T/T |
Factory Cheap 26650 Lifepo4 Battery Pack 25.6V 12ah Rechargeable Battery Pack for Solar Street Lights
| Battery Size: | 26650 Battery Pack |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics |
| Weight: | 2.9kg |
Manufacturer Customized Pack LP-1052650-2S-3 7.4V 1500mah Factory Price Lithium Ion Batteries Pack Rechargeable
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, Golf Carts, Electric Vehicles |
|---|---|
| Weight: | About 50g |
| Type: | Li-pol |
Li-ion Rechargeable 32650 32700 4S17P 12.8V 102Ah Battery Pack for Electric Bicycles/scooters Battery
| Normal Voltage: | 12.8V |
|---|---|
| Max Charge Voltage: | 14.6V |
| Discharge Cut-off Voltage: | 8.8V |
Rechargeable Snow / Ski Boots Use Flat Lithium Battery 523450AR 1S2P 3.7v 2200mAh Li-ion Battery
| Max Load Quantity(cells): | 2 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Rechargeable Lithium Ion 18650 4s2p Pack 14.68V 6.4Ah E-Bike Cylindrical Battery
| Type: | Li-Ion |
|---|---|
| Charge Cut Off Voltage: | 16.8V |
| Discharge Cut Off Voltage: | 10V |
25.2V 5.2Ah 6S2P Rechargeable 18650 21.6V Lithium Battery Pack for Electric Scooter
| Type: | Li-Ion |
|---|---|
| Size: | 115*73*39(mm) |
| Max Charge Voltage: | 25.2V |

