All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 331 Products.
Electronic Toy Use Battery BAK NCM 18490-2S1P 7.2v 1600mAh Rechargeable Lithium Lon Battery
| Max Load Quantity(cells): | 2 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Customized Li Ion Battery Pack BAKTH 18650CQ-3P-3 7650mAh For Eletronics
| Cell Type: | Liion Battery |
|---|---|
| Application: | Consumer Eletronic |
| Item No: | 18650 |
Custom Small Premium 3.7V 1100mAh 523450AR Li-ion Battery Pack with PCM
| Type: | Li-Ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-523450AR-1S-3J |
| Nominal Voltage: | 3.7V |
Cylindrical Lipo4 Li Ion Battery Pack 3.2V 6000mAh 32700/32650 Lifepo4 Battery Cell with Screw
| Battery Size: | 32700/32650 3.2V 6000mAh |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 1000 Cycles |
Rechargeable Lithium Li Ion 2S2P 2P3S 5S2P 3S3P 10.8V 4800mAh 10s3p 18650 Battery Pack
| Battery Type: | Lithium Ion |
|---|---|
| Type: | Li-Ion |
| Size: | About 56*38*70 (mm) |
High-Stability PCB 10S Lithium Battery Protection Board for 10S Li-ion Battery Packs
| Type: | 10S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Battery Type: | Li-ION |
| Compatible Interface: | SMBUS |
Rechargeable 3.2v 100ah Lithium Ion Battery Cell Deep Cycle Lithium Battery For Solar System
| Battery Size: | 3.2v 100ah |
|---|---|
| Application: | Power Tools, BOATS, Electric Bicycles/Scooters, Electric Wheelchairs, Uninterruptible Power Supplies, UPS |
| Weight: | 3.15kg |
BAKTH Lithium Battery Pack for Industrial Needs 7.4V 1.8Ah Rechargeable Li-ion Battery
| Operating Temperature: | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Dimension: | 12*70*54mm |
| Nominal Voltage: | 7.4V |
18650CR-1S-CT Cylindrical 3.6 V 3380mAh Lithium Ion Battery Cell for Industrial Devices
| Type: | Li-ion Rechargeable Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage: | 3.6V |
| Nominal Capacity: | 3500mAh |
4S 14.8V Lithium-ion Battery PCB Circuit Protection Board for Mid-Power Devices
| Type: | 4S Lithium Battery Protection Board |
|---|---|
| Compatible Interface: | SMBUS |
| Battery Type: | Li-ION |

