All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 332 Products.
Long Lifespan Lithium Ion Battery Pack High Energy Density Portable For Camera
| Nominal Volta: | 3.7V |
|---|---|
| Nominal Capacity: | 700mAh |
| Minimum Capacit: | 679mAh |
OEM High Capacity BAKTH-18650CP-1S2P-3J 3.6V 6400mAh Factory Price Lithium Ion Battery Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles |
| Weight: | About 100g |
Consumer Electronics Use BAKTH-18650MH1-1S3P-2M 3.7V 9300mAh Rechargeable Lithium Ion Battery Pack
| Max Load Quantity(cells): | 3 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
High Discharge Rate Lithium Ion Battery Pack 18650CP34E-3S-3M 10.8V 3350mAh Li-Ion Battery for Home Applications
| Max Load Quantity(cells): | 3 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Oem 3S2P 4S2P 2P3S 5S2P 8S2P 12S2P 18650 10S2P 36V 4400Mah Lithium Ion Battery Pack
| Type: | Li-Ion |
|---|---|
| Charging Mode: | CC/CV |
| Discharging Temperature: | -20 ~ 60℃ |
24V 100Ah Lithium Ion Battery Pack 2560Wh With Waterproof Case
| Battery Cell Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Voltage: | 25.6V |
| Capacity: | 100Ah |
7.2V Lithium Ion Battery Pack 2250mAh Rechargeable 2S1P BAKTH-18650CA-2S-3J
| Cell Model: | N18650CA |
|---|---|
| Batteries: | Li-ion18650 7.2V 2.25Ah 3C |
| Charge Model: | CC/CV |
18650CP 14.4V Lithium Ion Battery Pack 26.8Ah For Various Industrial Applications
| Voltage: | 14.4V |
|---|---|
| Samples: | Samples Are Available For You Test |
| Discharging Temperature: | -20~60°C |
18650 1S2P Lithium Ion Battery Pack 6700mAh OEM For Power Tools
| Modle Number: | BAKTH-18650CP-1S2P-2H |
|---|---|
| Internal Resistance: | ≤180mΩ |
| Charging Temperature: | 0°C To 45°C |
High-Performance 3S3P 18650 Lithium Ion Battery Pack (12V Equivalent) - Built with Premium Panasonic Cells
| Packaging Details: | Industrial Papaer Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8work days |
| Supply Ability: | 1000000PCS/month |

