All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 332 Products.
Rechargeable Lithium Ion Battery Pack 3.6V 5800mAh BAKTH-18650CL-2P-5J
| Capacity: | 5800mAh |
|---|---|
| Max Discharging Current: | 1C |
| Voltage: | 3.6V |
Solar Streetlight Use 18650 10S4P 36v 10Ah Battery Lithium Ion Batteries Pack for Communication Equipment
| Max Load Quantity(cells): | 40 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State, Li-ion Battery Pack |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Lithium ion battery pack rechargeable 3.6V 18650 battery pack 1S2P 6700mAh
| Type: | Rechargeable Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Packaging Details: | 75PCS/CTN |
| Payment Terms: | T/T |
1S2P 3.6V 5100mAh Cylindrical Lithium ion Battery Pack for Electronic Devices
| Battery Type: | Cylindrical Lithium-ion (Li-ion) |
|---|---|
| Cell Configuration: | 1S2P |
| Nominal Voltage: | 3.6V |
3.6V 15300mAh Custom Lithium Ion Battery Packs Lithium Battery Power Bank
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles, Electric Wheelchairs |
|---|---|
| Battery Size: | 18650 |
| Weight: | About 300g |
Custom 18650 Lithium Ion Battery Pack 10S2P 36V 7Ah With Plastic Casing
| Battery Type: | Lithium-ion (Li-ion) |
|---|---|
| Model: | 18650 10S2P |
| Nominal Voltage: | 36V |
18650CP 7S2P 25.2V 6.7Ah Lithium-ion Battery Pack for Portable Devices and Backup Power
| Battery Type: | Lithium-ion (Li-ion) |
|---|---|
| Model: | 18650CP 7S2P |
| Nominal Voltage: | 25.2V |
Rechargeable 10.8v 3000mah Li-ion Battery 18650 Lithium Ion Battery Pack for Consumer Electronics
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Customized Rechargeable Lithium Ion Battery Pack 523450AR 3.7V 2400mAh for Electric Consumer Appliance
| Application: | Consumer Electronics |
|---|---|
| Weight: | 48g |
| Voltage: | 3.7V |
OEM Factory Price BAKTH-16650-PACK 3.7V 1800mAh Lithium Ion Battery Pack Rechargeable Battery Pack for Power Tools
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, Digital Products / Bluetooth / Smart Watch / GPS |
|---|---|
| Weight: | About 50g |
| Type: | Li-ion |

