All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 332 Products.
Universal Lithium Ion Battery Pack Portable 3.7V 3600mAh With Large Capacity
| Normal Voltage: | 3.7V |
|---|---|
| Nominal Capacity: | 3600mAh |
| Max Charge Voltag: | 4.2V |
Energy Storage Use LiFePO4 Battery 32700FE-15S5P 48v 30ah LiPO4 Lithium Ion Battery Pack for E Rickshaw
| Max Load Quantity(cells): | 75 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 2000 Cycles |
BAKTH-604374P-3S1P-3 11.1V 2000mAh Factory Wholesale Lithium Polymer Battery Pack Rechargeable Lithium Ion Batteries Pack
| Battery Size: | 604374 |
|---|---|
| Application: | Toys, Consumer Electronics, Golf Carts, Electric Vehicles |
| Weight: | About 70g |
4800Mah 21.8V Lithium Ion Battery Pack Li Ion 18650-6S2P Battery Li-Ion Rechargeable Battery
| Type: | Li-Ion |
|---|---|
| Discharge Cut Off Voltage: | 16.5V |
| Max Charge Voltage: | 25.2V |
3.7v 700mAh Lithium Ion Battery Pack BAKTH 16340 1S 3 Rechargeable Lithium Ion Battery Cells
| Normal Voltage: | 3.7V |
|---|---|
| Nominal Capacity: | 700A |
| Max Charge Volt: | 4.2V |
BAKTH-18650-4S-2 14.4V 2900mAh Factory Customized Rechargeable Lithium Ion Battery Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, Electric Bicycles/Scooters |
| Weight: | About 50g |
High Capacity BAKTH-18650-2P-5J 3.6V 5800mAh Factory Price Lithium Ion Battery Pack Rechargeable Lithium Ion Batteries Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles |
| Weight: | About 100g |
High Rate 7.2V 2600mAh Li-Ion 18650-2S-2J Lithium Ion Battery Pack for Flashlight Use
| Max Load Quantity(cells): | 4 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
High Capacity Factory Price BAKTH-N18650CH-4S1P 14.4V 2600mAh Lithium Ion Battery Pack Rechargeable for Wearable Appliance
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics |
| Weight: | About 200g |
2600mAh Li Ion Battery Cell 18650CP 13S3P 48V Rechargeable Lithium Ion Battery Pack For E Bike
| Battery Type: | 18650 Rechargeable Li-ion |
|---|---|
| Application: | Toys |
| Port: | Shenzhen/Hongkong |

