All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 332 Products.
Customizable Long-Lasting 102328 3.7 V 700mAh Rechargeable Lithium Ion Battery Pack for IoT Gadgets
| Type: | Li-Ion Battery |
|---|---|
| Model NO.: | BAKTH-102328-1S-2 |
| Nominal Voltage: | 3.7V |
Wholesale BAKTH-32700-4S2P 12.8V 12Ah LiFePO4 Battery Lithium Ion Battery Pack for Electric Bicycles
| Max Load Quantity(cells): | 8 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State, LiFePO4 Battery Pack |
| Cycle Life: | 2000 Cycles, 2000 Cycles |
Customized 18650 Lithium Battery 10S4P 36V 10Ah Rechargeable Li-Ion Battery Pack for Booster Car
| Max Load Quantity(cells): | 40 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
523450 3.7v 1100mah 1s1p Rechargeable Portable Smart Li-ion Battery Pack
| Battery Type: | Lithium Ion |
|---|---|
| Type: | Li-Ion |
| Size: | 70*19.5(mm) |
Custom Golf Carts Use Li Ion Battery Packs High Power BAKTH-18650-5S5P-3DC 18V 13Ah Rechargeable Lithium Battery Pack
| Max Load Quantity(cells): | 25 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Fishlight Use BAKTH-14500-1S-3W 3.7V 800mAh Rechargeable Lithium Ion Batteries With Lead Out Line
| Battery Size: | 14500 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Lithium Ion Batteries 25.9V 350mAh 10440 7S1P for Electric Appliance
| Battery Size: | 10440, About 30*35*55(mm) |
|---|---|
| Application: | Toys, Home Appliances, Consumer Electronics |
| Weight: | 115g, 115g |
Rechargeable Li Ion 4763134P 20Ah 3.7V Lithium Ion Battery Polymer Battery Packs
| Battery Size: | 4763134 |
|---|---|
| Application: | Home Appliances, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles, Electric Wheelchairs, Uninterruptible Power Supplies |
| Keywords: | Lifepo4 Battery |
103450AR2-1S-3M Li Ion 3.7V 1800mAh Prismatic Lithium Ion Battery for Consumer Electronics
| Battery Size: | 103450AR2 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
OEM Factory Supply 18650 Battery 3.6 Volt Lithium Ion Battery 2600mAh Rechargeable Lithium Ion Batteries
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics, Electric Vehicles |
| Weight: | About 50g |

