All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 332 Products.
3.6V E Bike Battery Pack OEM BAKTH 18650CQ 1S2P 5100mAh Lithium Ion Battery Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, Digital Products / Bluetooth / Smart Watch / GPS |
| Weight: | 100g |
BAK-NCM18490-2S1P Lithium Ion Battery Pack 7.2V 1400mAh For Electronic Application
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics |
|---|---|
| Weight: | About 100g |
| Type: | Li-ion |
Hot Sale Custom Rechargeable 18650 2S1P 7.2V 3350mAH Lithium Ion Battery Pack for Electric Power Tools
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics, Golf Carts, Electric Vehicles |
| Weight: | About 100g |
Wholesale Battery Wrap 18650 21.6 Volt 2150mah Rechargeable Lithium Ion Battery Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Folklifts, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Fo |
| Weight: | 600g |
BAKTH-21700-2S-3 7.2V 4800mAh Lithium Ion Battery Pack Rechargeable Lithium Ion Batteries Pack for Electric Appliance
| Battery Size: | 21700 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Electric Vehicles |
| Weight: | About 100g |
Custom LiFePO4 Golf Cart Batteries 48V 160Ah Lithium Ion Battery Packs With BMS 315A
| Lithium-ion Cell Type: | LiFePO4 (LFP) |
|---|---|
| Nominal Voltage: | 51.2V |
| Nominal Capacity: | 160Ah |
Factory Price OEM High Quality BAKTH-14500-1S1P 3.6V 850mah Lithium Ion Battery Pack Rechargeable Battery Pack
| Battery Size: | 14500 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, Electric Power Systems |
| Weight: | About 30g |
Eco-friendly 18650 12V 24V 36V 48V 10Ah Lithium Ion Battery Pack for Electric Ebike
| Max Load Quantity(cells): | 10 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 3000 Cycles |
BAKTH Battery Pack 18650 Dry 5.0AH Rechargeable 3s Lithium Ion Battery Pack 10.8V
| Type: | Li-Ion |
|---|---|
| Size: | 75*55*38(mm) |
| Max Charge Voltage: | 12.6V |
Rechargeable 103450AR 3.7V 1800mAh Lithium Ion Battery Pack for Consumer Electronics
| Max Load Quantity(cells): | 1 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |

