All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 332 Products.
423048A 7.4v 650mah Lithium Ion Battery Pack for Bicycle Lamp Light
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Folklifts, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Fo |
|---|---|
| Weight: | 70g, About 70g |
| Size: | 4.5*30.5*48.5(mm) |
High capacity rechargeable lithium ion battery pack 18650CP 2S1P 7.2V 3350mAh
| Packaging Details: | 75PCS/CTN |
|---|---|
| Delivery Time: | 4-5 weeks depend on the order quantity |
| Payment Terms: | T/T |
LiFePO4 50Ah Lithium Ion Battery Pack 24V Larger Capacity For Energy Storage System
| 24V50AH LFP SPECIFICATIONS Battery Cell Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Voltage: | 25.6V |
| Capacity: | 50Ah |
Consumer Electronics Use 18650 3S 10.8V 3000mAh Rechargeable Lithium Ion Battery Pack for Electric Scooter
| Max Load Quantity(cells): | 3 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
18650 14.4V 2600mAh Lithium Ion Battery Pack Robot Vacuum Cleaner Battery Replacement for Vacuum Cleaner
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Consumer Electronics, Electric Vehicles, Home Appliances |
| Weight: | 200g |
BAKTH-1003 Batteries 60V 30V 24v 15ah 20Ah 50Ah 18650 48V Lithium Ion Battery Pack for Scooter
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Folklifts, Electric Vehicles, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Su |
|---|---|
| Max Charge Voltage: | 42V |
| Discharge Cut Off Voltage: | 27.5V |
18650 3S4P 14.8v 8800mAh 100% High Quality Customized 18650 Li-ion Lithium Ion Battery Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Home Appliances, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Electric Forklifts |
| Weight: | About 600g |
Rechargeable Electric Toy Batteries BAKTH-18650CH-4S1P 14.8V 2600mAh Lithium Ion Battery Pack for Solar Streetlight
| Max Load Quantity(cells): | 4 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Wholesale Rechargeable 103450AR 3.7V 1800mAh 6.66Wh Lithium Ion Battery Pack for Home Application
| Max Load Quantity(cells): | 1 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |

