All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 332 Products.
18650 Lithium Ion Battery Packs 11.1V 10.4Ah 10400mAh Rechargeable Battery for Electric Bike
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
18650 3S 10.8V 3000mAh Rechargeable Lithium Ion Battery Pack for Electric Scooter/Car/Toy
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Forklifts |
| Weight: | 150g, About150g |
18650 Lithium Ion Battery Packs 11.1V 8800mAh Rechargeable Battery for Electric Bike
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
BAKTH-2057DH Lithium Ion Battery Pack Panasonic Cells Detachable Design With Medical-Grade Safety
| Packaging Details: | Standard Export Packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 10-25 working days |
| Payment Terms: | ,T/T |
Peak Performance BAKTH-2057DH Lithium Ion Battery Pack With Medical-Grade Safety
| Packaging Details: | Standard Export Packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 10-25 working days |
| Payment Terms: | ,T/T |
Custom 3400mah Drone Lithium Polymer Lithium Ion Batteries Pack for Multiple Application
| Battery Size: | 103649 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles |
| Weight: | About 60g |
Snow / Ski Boots Use Rechargeable Li-polymer Battery 703450P 1S2P 3.7V 2900mAH Lithium Ion Battery Pack
| Battery Size: | 703450P 1S2P 3.7V 2900mAH |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
Customized Lithium Ion Batteries 14.68V 6.4Ah 18650 4S2P Rechargeable Li-ion Battery Pack for Electric Toys
| Product: | Rechargeable Li-ion Battery Pack |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100K |
OEM Custom 7.2V Rechargeable Lithium Ion 2600mAh 18650 Battery Cell 2S Li-ion Battery Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics, SUBMARINES, Electric Vehicles, Electric Wheelchairs |
| Weight: | 100g |
OEM Customizable Li-Ion Battery Pack 18650 3S1P 3S2P 3S4P 3S7P 11.1V 4800mAh Lithium Batteries for Full Applications
| Max Load Quantity(cells): | 14 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 1000 Cycles |

