All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 332 Products.
Customized Lithium Ion Batteries 14.4V 5200mAh 18650 4S2P Rechargeable Li-ion Battery Pack for Electric Toys
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Customized Factory Price Electronic 10.8V 5200mah 18650 Battery Pack Storage Lithium Ion Batteries
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems |
| Weight: | About 300g |
Electric Toy Lithium Batteries 18650-4S1P-3M 14.4V 2600mAh Li-ion Battery Pack
| Max Load Quantity(cells): | 4 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
BAKTH-824051P-2S2P-2 7.4V 4.1Ah Hot Sale Rechargeable Lithium Polymer Battery Pack Customized Lithium Ion Batteries
| Battery Size: | 824051 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles |
| Weight: | About 90-100g |
High Quality Digital Camera Replacement Battery for NP-120 3.7V 1800mAh Li-ion Battery Pack
| Payment Terms: | T/T |
|---|---|
| Supply Ability: | 100K |
| : |
Hot Sale High Quality Wholesale 18650 4S2P Li-ion Batteries 14.4v 5200mah Rechargeable Li-ion Battery Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Home Appliances, Consumer Electronics, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles, Electric Power Systems |
| Max Charge Voltage: | 16.8V |
Wholesale 18650 Li-ion Batteries 14.4v 4300mah Rechargeable Li-ion Battery Pack
| Size: | About 149*20*70 (mm) |
|---|---|
| Max Charge Voltage: | 16.8V |
| Discharge Cut Off Voltage: | 11V |
18650 4S1P 14.8v 2600mAh 100% High Quality Customized 18650 Li-ion Battery Pack for Robot Vacuum
| Application: | Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles, Electric Power Systems, Uninterruptible Power Supplies |
|---|---|
| Size: | 75*38*38(mm) |
| Max Charge Voltage: | 16.8V |
BAKTH-654460P-1S-3J 3.7V 2000mAh Lithium Polymer Battery Pack Rechargeable Battery Pack for Electronic Appliance
| Battery Size: | 654460 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics |
| Weight: | About 25g |
Hot Sale Custom Rechargeable BAKTH-564261-1S1P 3.7V 1650mah Lithium Pol Battery Pack
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, Golf Carts |
|---|---|
| Weight: | About 20g |
| Battery Type: | Li-pol |

