All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 333 Products.
18650 7S4P 25.2V 10.4ah Suitable for Luminaire Lighting Rechargeable Li Ion 18650 Li-ion Battery Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Home Appliances, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles, Electric Wheelchairs, Electric Forklifts |
| Weight: | 1.5KG |
Small Capacity Rechargeable 423048A2 3.7V 650mAh Square Li-Ion Battery Pack for Digital Product
| Battery Size: | 423048A2 3.7V 650MAH |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Rechargeable 3.7v 2600mah BAKTH-763448A-1S2P-2M Li-ion Battery Pack for Snow / Ski Boots
| Max Load Quantity(cells): | 2 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
21.6V 5.2Ah Lithium Ion 6S2P 18650 Battery Pack Rechargeable Lithium Ion Battery
| Application: | Home Appliances, Consumer Electronics, Electric Bicycles/Scooters, Electric Wheelchairs |
|---|---|
| Size: | 115*73*39(mm) |
| Discharge Cut Off Voltage: | 16.5V |
10.8V 3000mAh 18650 3S1P Lithium Battery Pack Cylindrical Lithium Ion Batteries
| Delivery Time: | 5~6 weeks depend on the order quantity |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100K/month |
High Performance Rechargeable Lithium Ion Power Cell 3.7V 1800mAh 6.66Wh Li-ion Battery Pack for Electronics
| Packaging Details: | 1 Piece/Individual; 150PCS/Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 35~45days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union,MoneyGram |
Li Ion Battery 18650 4S2P Standard Battery Pack Lithium Ion Battery For Medical Devices
| Packaging Details: | Paper Box |
|---|---|
| Delivery Time: | 2weeks |
| Payment Terms: | T/T |
Customized 25.2V 6700mah 18650 Battery Pack Storage Battery for Electric Bike Lithium Ion Batteries
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Home Appliances, BOATS, Electric Vehicles, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Forklifts |
| Weight: | About 700g |
14500 Rechargeable Li-ion Rechargeable Battery 14500 800mah Lithium Ion Batteries
| Battery Size: | 14500 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Consumer Electronics, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters, Electric Vehicles |
| Weight: | About 50g |

