All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 333 Products.
Customized Lithium Ion Battery 763448A 1s2p 3.7V 2600mAh Li-ion Batteries for Snow / Ski Boots
| Max Load Quantity(cells): | 2 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
18650CH-3S-3M 10.8V 2600mAh Lithium Ion Battery High Discharge Rate Li-Ion Battery Pack for Consumer Electronics
| Max Load Quantity(cells): | 3 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 500 Cycles |
Hot Sale Customized Lithium Battery BAKTH-103450A-2P-2M 3600mAh High Energy for Ski Boots Lithium Ion Batteries
| Application: | Home Appliances, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Forklifts |
|---|---|
| Weight: | About 50g |
| Type: | Life4po Battery |
Li Ion 3.7v 103450 Li Ion Battery Prismatic Battery Lithium Ion Battery for Solar Street Light
| Type: | Li-Ion |
|---|---|
| Size: | 1.3*34.5*50.5(mm) |
| Max Charge Voltage: | 4.2V |
21.6V 25.2V 6S2P Lithium 18650 Li Ion Battery Pack
| Discharge Cut Off Voltage: | 16.5V |
|---|---|
| Max Charge Voltage: | 25.2V |
| Warranty: | 12 Months |
21.6V Rechargeable Lithium Ion 4800mAh 18650 Li-ion Battery Packs
| Type: | Li-Ion |
|---|---|
| Size: | About 56*38*70 (mm) |
| Max Charge Voltage: | 25.2V |
Customized Deep Cycles 18650 10S4P 36V 10Ah Lithium Ion Battery for Portable Power Station
| Max Load Quantity(cells): | 40 |
|---|---|
| Battery Type: | Solid State |
| Cycle Life: | 300 Cycles |
18650 4S1P 14.8v 2600mAh 100% High Quality Customized 18650 Li-ion Battery Pack for Robot Vacuum
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, Electric Bicycles/Scooters, Electric Folklifts, Electric Vehicles, Electric Power Systems, Uninterruptible Power Supplies |
| Weight: | 280g |
Customized NCM Li-Ion Battery 18650 2S2P 4S2P 3S2P 5S2P Li Ion Battery Pack
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Toys, Power Tools, Home Appliances, Consumer Electronics, BOATS, Golf Carts, SUBMARINES, Electric Bicycles/Scooters, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Electric Forklifts, Electrocar |
| Weight: | 300g, About 300g |
Electric Skateboard Battery Pack Rechargeable 25.2V 10.4ah Flat Li Ion Battery Pack 18650
| Type: | Li-Ion |
|---|---|
| Size: | 158*82*72(mm) |
| Max Charge Voltage: | 29.4V |

