All Products
-
KallistaI'm going to keep this sweet & short! I have never experienced such excellent customer service with a out of country supplier. This company has gone far and beyond to meet the needs of their customers. Their response time with all my concerns were addressed immediately 100%within 1-24 hours and the shipping time was EXCELLENT!
Keywords [ lithium ion battery pack ] match 331 Products.
25.2V Electric Skateboard Battery Pack 6S2P 21.6V 5.2Ah Ebike Battery Pack 18650 Li-Ion Battery Pack
| Type: | Li-Ion |
|---|---|
| Size: | 115*73*39(mm) |
| Max Charge Voltage: | 25.2V |
Smartphones Compatibility Lithium Battery Pack with Standard Charging 3A and Fast Charging Speed
| Compatibility: | Smartphones, Tablets, Cameras,Model Toys |
|---|---|
| Type: | Lithium Ion Battery Pack |
| Standard Charging: | 3A |
Chargeable Lithium Battery Pack For Long-lasting Performance In Electronic
| Type: | Lithium Ion Battery Pack |
|---|---|
| Battery Specification: | 18650/3S1P/10.8V/3350mAh |
| Battery Size: | 18.5*57*68 MM |
Rechargeable Lithium Ion 18650 72V 10.4Ah Battery Pack Battery System Pack for Electric Scooter Motorcycle
| Battery Size: | 18650 |
|---|---|
| Application: | Power Tools, Home Appliances, BOATS, Golf Carts, Electric Vehicles, Electric Wheelchairs, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems |
| Weight: | 4kg |
OEM Li-ion Battery Pack 25.2V 3500mAh 7S1P 18650 Battery Packs
| Max Discharging Current: | 3A |
|---|---|
| Capacity: | 3500mAh |
| Humidity Range: | 0~85% (non-condensing) |
3.7V 20Ah High Capacity Custom Lithium Batteries Smart Li Ion Battery Pack
| Battery Type: | Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Charge Cycles: | 300 Times+ |
| Dimensions: | Approx 22*70*152mm |
103450A Portable Li Ion Battery Pack 3.7V 1800mAh Rechargeable Battery Pack
| Battery Type: | Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Charge Cycles: | 300 Times |
| Connector Type: | Molex5264-2P |
18650 LED Light Lithium Ion Battery Bank 1S2P 3.6V 6100mAh With Protection PCM/PCB
| Application: | Power Tools,Miner Lights, LED Light |
|---|---|
| Dimension: | 69x 38x 20mm |
| Service: | OEM And ODM |
Long cycles High Power Lithium Ion Battery 12V 100Ah Built-in PCM Protection
| Model No.: | BAKTH-32700FE-4S17P |
|---|---|
| Anode Material: | Lithium Ion |
| Normal Voltage: | 12.8V |

